V reálném světě stejně jako na internetu záleží v podnikání určitě i na tom, kolik má kdo z těch podnikajících zákazníků. Jistě, ne vždy musí nezbytně záležet jenom na jejich počtu, protože je logické, že je jeden zákazník, který u někoho utratí majlant, důležitější než několik těch, kdo tu nechají jen pár drobných, ale přesto je vždy dobré mít klientů co nejvíc. Protože čím víc jich je, tím spíš se na nich dá vydělat. A o zisk tu přece vždycky jde.
Ovšem ani hojně využívaná síť, jíž internet nesporně je, nezaručuje, že bude mít každý, kdo zde podniká, dost zákazníků a od nich plynoucích příjmů. Daleko běžnější je tu to, že někdo sice na svém webu něco nabízí, ale zájem o to je malý, pokud je vůbec nějaký. Lidé si prostě na leckterý web vůbec nenajdou cestu, a když o takové nabídce nevědí, ani ji nevyužijí.
Což je ale zejména pro toho nabízejícího nežádoucí. Ten, kdo tu s něčím obchoduje, zákazníky potřebuje. Nemůže bez nich ekonomicky existovat. Jenže nemá-li je, jak je sehnat? Jak přimět lidi rozeseté po celém světě, aby si právě určité konkrétní nabídky všímali?
Odpověď se hledá někdy těžko. Ale najít se dá. Řešením podobné komplikované situace se totiž může stát optimalizace pro internetové vyhledávače. Ta totiž skutečně dokáže zajistit, aby se nějaký web těšil daleko větší přízni uživatelů internetu a potenciálních zákazníků. Ta je totiž souhrnem různých činností, které pozitivně ovlivňují hodnocení webů internetovými vyhledávači. A čím lépe je nějaký web vnímán vyhledávači, tím ho tyto nástroje dokonaleji nabízejí internetové veřejnosti, tím spíše ho najdou ti, kdo podobný obsah zrovna hledají.
Díky SEO, tedy třeba díky linkbuildingu, copywritingu, optimální volbě klíčových slov, propagaci a podobně, se dá dosáhnout toho, že se odkaz na optimalizovaný web posune ve vyhledávačích mezi nejrelevantnější nabídky, jichž si všimne každý. A pak už je po starostech.